PŁYTKI CEGLANE

Współpracujemy z firmami które wytwarzają płytki ceglane pochodzące z cegieł z przełomu XIX i XX wieku. Stare cegły pozyskiwane są z rozbiórki budynków z wyżej wymienionego okresu. Stosowana cegła na ścianie dzięki starodawnej technice wypalania oraz doboru odpowiedniej gliny jest dużo lepszej jakości niż cegły produkowane obecnie.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem płytek ceglanych skontaktuj się z nami. Zrealizujemy zamówienie oraz zorganizujemy transport.

RODZAJE CEGIEŁ

PŁYTKI Z LICA CEGIEŁ

Płytki z lic są poddawane starannemu ręcznemu czyszczeniu, a następnie obróbce mechanicznej przy pomocy specjalistycznych maszyn co w efekcie finalnym daje świetny wygląd estetyczny historycznej cegły. Oferowane produkty na zdjęciach mogą się nieco różnić barwą ponieważ posiadamy cegły z różnych budynków historycznych.

Długość: 25cm

Szerokość:6,5cm

Grubość: 2,2cm

PŁYTKI Z LICA PODŁOGOWA

Długość: 25cm
Szerokość:12cm
Grubość: 3cm

LICO MODERN

Lico Modern – najnowszy produkt, który charakteryzuje się dwoma szlifowanymi krawędziami w celu ułatwienia fugowania oraz łączy styl retro ze stylem modern dzięki prostej linii cięcia. Dominuje na nim znaczna ilość starej wapiennej oraz piaskowej zaprawy, która podkreśla charakter starej ściany.

Długość: 25cm
Szerokość:6,5cm
Grubość: 2,2cm

PŁYTKA Z LICA MINI

Długość: 12cm
Szerokość:6,5cm
Grubość: 2,2cm

PŁYTKI DO MALOWANIA

Płytki do malowania – są to środki cegieł pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, wyselekcjonowanych spośród przedwojennych budynków. Płytki świetnie nadają się do malowania jak również do montażu na ścianę bez farby dla uzyskania niepowtarzalnego efektu, różnorodności kolorów i struktury płytek które są środkami cegieł, płytki poddawane są starannemu ręcznemu czyszczeniu, a następnie obróbce mechanicznej przy pomocy specjalistycznych maszyn co w efekcie finalnym ukazuje świetnie zachowany środek cegły historycznej. Świetnie nadają się do malowania jak i montażu bez farby (tylko impregnacja).

Długość: 25cm
Szerokość:6,5cm
Grubość: 2,2cm

 

PŁYTKI DO MALOWANIA MINI

Płytki do malowania mini – są to środki cegieł pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, wyselekcjonowanych spośród przedwojennych budynków. Płytki do malowania są poddawane starannemu ręcznemu czyszczeniu, a następnie obróbce mechanicznej przy pomocy specjalistycznych maszyn co w efekcie finalnym ukazuje świetnie zachowany środek cegły historycznej. Świetnie nadają się do malowania jak i montażu bez farby (tylko impregnacja).

Długość: 12cm
Szerokość:6,5cm
Grubość: 2,2cm

 

 

MIX KAWAŁKÓW

Mix kawałków – są to płytki z cegły (warstwy wewnętrzne i zewnętrzne) pochodzące z przełomu XIX i XX wieku o różnych rozmiarach (długość). Płytki z lic są poddawane starannemu ręcznemu czyszczeniu, a następnie obróbce mechanicznej przy pomocy specjalistycznych maszyn co w efekcie finalnym daje świetny wygląd estetyczny płytek z cegieł o różnych rozmiarach.

Długość: od 25 do 5cm 

Szerokość:6,5cm

Grubość: od 1,8 do 2,4cm